blogi

Udana eksploracja

Gdy nurkowałem w ciepłych krajach, pierwszą rzeczą jaką znalazłem był telefon komórkowy i kilka drobiazgów. Któregoś dnia, powiedziałem do żony: jedzmy poszukać skarbów. Usłyszałem: dobra. Pojechaliśmy na legendarną miejscówkę piratów. Zaczęło się od dużej korkowej zatyczki do glinianego dzbana. Od razu ruszyła wyobraźnia. Na pewno od wielkiego dzbana z złotymi monetami. 

Przypomniał mi się post na fejsie jaki ostatnio widziałem. Znalazca dostał za jedną zwykłą monetę 75 tysięcy złotych. Szukamy więc dalej. Żona zaczęła przynosić mi stare kawałki porcelany. Znaleźliśmy w końcu taką z napisami. Dzięki tym informacją można dowiedzieć się z internetu z czym mamy do czynienia. W końcu znaleźliśmy kilka monet, odznakę oraz zegarek. Był ciężki i żółty, prawdopodobnie zrobiony na szlachetnych kamieniach. Niestety warunki atmosferyczne panujące w rejonie poszukiwań, zmusiły nas do ewakuacji.

Snucie planów

Udaliśmy się zjeść w miejscowym barze. Poczułem się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów! Jak z filmu Indiana Jones. Panujący klimat, zimne piwko do świeżej rybki i pogawędki o skarbach, rozbudziły naszą wyobraźnie. Powstało wiele pytań. Trzeba zbadać historie tego miejsca. Co i kiedy się tu wydarzyło? Fantazja nam puściła. Przecież na całym świecie jest mnóstwo nie odkrytych rzeczy. Możemy lepiej poznać prawa w różnych krajach by omijać te, które utrudniają poszukiwania. Trzeba zająć się znaleziskiem, może to bardzo cenne rzeczy albo zwykły złom do wyrzucenia. Zdobyliśmy pierwsze zdjęcie starych gazet. W dokumentach jest napisane, że w okolicy działo się wiele. Rozbiły się tu statki z różnych krajów. Informacji uzyskaliśmy także o innych nie odnalezionych do tej pory tonach złota, srebra i kamieni. Takich miejsc na świecie jest dużo. I tyle na dziś historii. Kto lubi takie przygody i wybrał by się w daleki świat na poszukiwania skarbów?   Film, WRAK - W poszukiwaniu skarbów

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?

Więcej…

Zostań EKO bohaterem i chroń swoją planetę

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Pamiętasz zapach ziemniaczków z ogniska?

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Ciekawostka na temat wegetarianizmu

Więcej…

Zdrowy sen

Więcej…

Moda

Artykuły

Szparagi w bekonie

Więcej…

Kotlety wegańskie

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czym charakteryzuje się herbata Lapsang Souchong?

Więcej…

Ciekawostka - Ludzkie serce

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Trufle

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…